Jak na stavbu minicrossu?

Máte doma minicross v krabici a nejste si jisti jak ho sestavit? Pojďme se na to tedy podívat!

Jak na stavbu minicrossu

1. Obsah krabice

Hned po otevření krabice zjistíte, že mnoho práce Vás nečeká, stroj je totiž z většiny již sestaven a na těch pár kroků k finálnímu dokončení se spolu podíváme.

V krabici nalezneme tedy samotný motocykl, přední kolo, samolepky a kartonovou krabičku.

V kartonové krabičce nalezneme následující věci:

1. přední blatník
2. přední štítek
3. sadu nářadí
4. nádobu pro míchání oleje s benzínem (v poměru 1:40)
5. chránič klemů a obal chrániče
6. německý návod
7. osu předního kola
8. hadička na víčko nádrže

Krabice Seznam

2. Řidítka

Řidítka jsou sundána pouze z klemů, lanka jsou již zapojená. Stačí tedy řidítka nasadit a dotáhnout 4 zvýrazněné šrouby, doporučuji je dotahovat postupně, jinak se Vám nepodaří řidítka úplně dotáhnout. Na klemy pak nasadíme chránič (5.), jako ochranu.

Řidítka

3. Zadní tlumič

Zadní tlumič je uchycen pouze vrchním šroubem, je tedy třeba motocykl nadzdvihnout a uchytit tlumič i spodním šroubem. Při zvedání stroje dejte pozor, abyste motocykl nebrali za např. zadní blatník, došlo by k jeho zlomení. Dále můžete nastavit tuhost tlumiče dle potřeby.

Zadní tlumič Zadní tlumič

4. Přední kolo

Přední kolo umístíme mezi přední vidle a vložíme přední osu. Užší vymezovací podložka patří na stranu, kde je brzdový kotouč (zeleně označená strana), širší vymezovací podložka patří na modře označenou stranu. Občas se stává, že brzdiče přidírají, dají se ale jednodušše seřídit, viz. náš další článek.

Přední kolo

5. Plasty

Zbývá ještě nasadit přední štítek a blatník, k jejich připevnění slouží imbusové šrouby, viz. fotografie. Plasty doporučujeme nedotahovat příliš silně, hrozí totiž jejich prasknutí.

Blatník Štítek

6. Samolepky

Polepy doporučujeme, zvlášť v chladnějším počasí, před lepením nechat nahřát (stačí položit na slunce, topení,..), budou se Vám o poznání lépe lepit.

Samolepky

7. Seřízení a další doporučené úkony

Stroj máte již sestaven, ale ze zkušeností doporučuji provést ještě další úkony, kterými si můžete usnadnit soužití s motocyklem. Návod na ně naleznete v našem dalším článku.